BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 03-06-2021 16:57   Güncelleme : 03-06-2021 16:57

Tanzanya elçisi Manisa'da

Tanzanya elçisi Manisa'da

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Elizabeth Kiango Kiondo, beraberindeki heyet ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ile birlikte gelen Tanzanya heyetini, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü makamda ağırladı.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Manisa’ya gelen Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Elizabeth Kiango Kiondo, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ve Tanzanya heyeti ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette Tanzanya Dar Es Salaam Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Preksedis Marco Ndomba, Mesleki Eğitim ve Geliştirme Örgütü Başkanı Dr. Pancras M.S. Bujulu, Finansal Ataşe Stella Kasomangala, Büyükelçilik Koordinatörü Göksel Seçilmiş Kaynak, Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti Dışişleri ve Doğu Afrika İşbirliği Bakanlığı Yetkilisi Joseph Kapinga yer aldı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, makamda ağırladığı Tanzanya Ankara Büyükelçisi Elizabeth Kiango Kiondo’ya Manisa’ya özgü yöresel hediyeler takdim etti. Büyükelçi Kiondo da, Başkanvekili Güzgülü’ne hediye takdiminde bulundu.

Karşılıklı işbirliğine vurgu yapıldı

Tanzanya heyetinin Manisa’ya yaptığı ziyaretin amacı ve işbirliklerine yönelik karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı ziyaret ile ilgili olarak organize sanayi bölgesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile anlaşma yaparak bu kapsamda hem ÖZEL Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MOSTEM) ve üniversite arasında öğrenci değişimi hem de organize sanayi bölgesinden alınacak ve satılacak mallar üzerine görüşmelerin yapıldığı bilgisi verildi. Manisa olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin üzerine düşen konularda yardımlarını esirgemeyeceğini ifade eden Başkanvekili Güzgülü, karşılıklı iki tarafında kazanmasına yönelik çalışmaların yapılmasının iki ülkeye fayda sağlayacağının altını çizdi.

Mesir Festivali’ne davet edildi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, ziyarette Tanzanya heyetini, Pandemi sonrası yapılması planlanan Manisa Mesir Macunu Festivali’ne davet etti. Pandemi’nin tüm dünyayı etkisi altına aldığını hatırlatan Güzgülü, Pandemi nedeniyle yüzyıllardır süre gelen Mesir Festivali geleneğinin yapılamadığını belirterek, Pandemi sürecinin kalkmasının ardından yapılması planlanan festivalde Tanzanya heyetini görmekten mutlu olacaklarını kaydetti.