BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 08-06-2021 10:54   Güncelleme : 08-06-2021 10:54

Düzce şehri için ilk adımlar atıldı

Düzce şehri için ilk adımlar atıldı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin 2053 vizyonunu çizmek için harekete geçti. Başkan Özlü’nün talimatları doğrultusunda çalışmaları yeniden başlatılan Düzce İli Çevre Düzeni Planı, yapılacak çalıştay ile netleştirilecek.

Düzce İli Çevre Düzeni Planı Toplantısı, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında 8-9 Haziran tarihlerinde belediye başkanları, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili birim yöneticilerinin katılımıyla Düzce Belediyesi Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

PAYDAŞLARA YENİDEN DAVET
Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan çalıştaya ilişkin açıklamada bulunan Başkan Özlü, Düzce’nin 1990’lı yıllarda hazırlanan 4 adet Çevre Düzeni Planının günümüz nüfus oranı ve şehrin gelişimine uygun olarak yeniden hazırlanacağını ifade ederek, “İlimizin önümüzdeki  yıllarda kalkınması ve gelişmesine yön verecek olan Çevre Düzeni Planına yönelik ilk toplantımızı geçtiğimiz yılın Ekim ayında paydaşlarımızla gerçekleştirmiştik. Çalıştaya ise  Çevre Düzeni Planına ışık tutacak olan verilerin sayısal olarak toplanması, yapılması gerektiğini düşünülen işlerin açıklanması, görüşlerin, taleplerin, kurumsal vizyonların bizimle paylaşılması adına yeniden paydaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

“BU PLAN DÜZCE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Başta, tarım olmak üzere sanayi, turizm, tarih, eğitim, ekonomi, çevre ve tanıtımın nereye gideceği konusunda bugünden planlama yapılmasının elzem olduğuna değinen Başkan Özlü, “Bu çalıştayın amacı paydaşlarımızın kendi alanında nasıl bir Düzce hayal ettiklerini bu plana yansıtmalarıdır. Bu plan Düzce için çok önemli. Düzce’yi 2053 yılına hazırlamak için çalışıyoruz. 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştireceğimiz çalıştayımıza davet ettiğimiz tüm paydaşlarımızın şehrimizin geleceği adına taş üstüne taş koyacağına inancımız tamdır”  şeklinde konuştu.