BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 14-06-2021 15:16   Güncelleme : 14-06-2021 15:18

Başkan Dinçer basın temsilcileri ile bir araya geldi

Başkan Dinçer basın temsilcileri ile bir araya geldi

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’da faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Aksaray Belediyesi sosyal tesislerinden olan Piramit kafede ulusal ve yerel basın temsilcilerini ağırlayan Başkan Dinçer’e Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri de eşlik etti. Basın mensuplarının şehrimizde yaşadıkları mesleki zorlukları dinledi.

Basın temsilcileri ile yapılan kahvaltı programında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımı tamamlanan ve devam eden Belediye yatırımları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Şehrin ihtiyaç duyduğu birçok projenin tamamlandığını ve birçok projenin de yapım aşamasında olduğunu ifade etti. Şehrin gelişimine katkı sunacak olan Hamidiye Alaca Mahalle Konağı’nı, Katı Atık Depolama Tesisi’ni, Sıfır Atık Tesisi’ni, Şehirlerarası otobüs terminali’ni, Yeni Mezarlık alanı’nı, Sevgi Evleri’ni, Melih Mahmut Gazi Hangahı Restorasyonu’nu, Yusuf Hakiki Baba Türbesi’ni, Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi’ni, Selçuklu Camii ve Külliye projesini, Akıllı Bisiklet Yollarını, Millet Kıraathanelerini, Yeni Belediye Binasını, Çorba Evlerini, Kadın Aktivite Merkezlerini, Kitap Konaklarını, Engelsiz Yaşam Merkezini, Kalanlar Millet Bahçesini, sosyal ve kültürel projelerini basın Mensuplarına anlattı. Vatandaşların bu merkezlerden hizmet alabilmeleri için basın mensuplarının duyurmasının önemli olduğunu vurguladı. İlkeli, etik, hak ve adaletten yana, kişi hak ve özgürlüklerine saygılı, basın meslek ilkelerine bağlı bir anlayışla mesleğini icra eden basın çalışanlarının İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik alandaki gelişmesinde ve kalkınmasında katkı sahibi olacağına inancım tamdır. İfadelerini kullandı.

Basın temsilcileri Belediye Başkanı Evren Dinçer’in misafirperverliğinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, Başkan Dinçer’e teşekkür ettiler.