BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 20-10-2021 12:53   Güncelleme : 20-10-2021 14:23

Aksaray'da 130 bin ton asfalt serimi

Aksaray'da 130 bin ton asfalt serimi

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in, göreve geldiği günden itibaren şehir genelinde başlattığı alt yapı ve sıcak asfalt seferberliğine bu hafta Fatih Mahallesinde devam edildi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, alt yapısı tamamlanarak sıcak asfalt serim çalışmalarının başlatıldığı Fatih Mahallesinde incelemelerde bulundu.

Aksaray’ın önemli güzergâhlar arasında bulunan Bediüzzaman Caddesi’nde geçtiğimiz ay başlatılan altyapı çalışmaları tamamlandı. Cadde güzergâhında altyapıda yer alan tali bağlantılar yapılıyor. Alt yapı eksikliklerinin giderildikten sonra sıcak asfalt serim çalışmalarının başlatıldığı Bediüzzaman caddesinden Fatih mahallesi ve çevresindeki yollara yenileme çalışmaları kapsamında toplam 16 Bin ton sıcak asfaltın serimi gerçekleştirildi. 

Bu sezonda Aksaray Belediyesi ekipleri, Paşacık, Taşpazar, Bahçeli, Kurtuluş, Laleli, Fatih, Hasas, Pınar, Sofular, Coğlaki, Kılıçaslan, Şeyhhamit, Zafer, Cumhuriyet, Yunusemre, Selçuklu, Hacılarharmanı, Küçükkergi Mahalleleri içinde olmak kaydıyla toplamda 2021 yılında 130 Bin Ton asfaltın serimini yaptı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bu sezonda hedeflerinin 150 Bin ton sıcak asfalt serimi olduğunu belirterek, asfatlanmayan yolun kalmayacağını vurguladı.

Vatandaşların sorunsuz ve kesintisiz alt yapı kullanması için Bediüzzaman Caddesi’nde öncelikli olarak asbest boruların değiştirildiğini ve diğer alt yapı eksikliklerinin de giderildiğini aktaran Başkan Dinçer, sıcak asfalt serim çalışmalarının devam ettiğinin belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Bu caddemizin yoğunluğunu göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı trafiği aksatmayacak şekilde belirli kısımlara ayırdık. Biz bu caddemizde asbest boru değişimin yanında kanalizasyon, yağmur suyu ve diğer altyapı hizmetlerinin tamamen eşzamanlı olarak yeniledik. Caddemizin altyapısında yer alan ana bağlantılar tamamlandı, şu an tali bağlantılar yapılıyor. Çalışma yaptığımız bölgelerde serimini yaptığımız sıcak asfaltın uzun ömürlü olarak kullanılması ve tekrar görüntü ve gürültü kirliliği oluşmaması için alt yapısını tamamlamadan bir bölgeye sıcak asfalt serimini yapmamaya özen gösteriyoruz. ” Dedi.