BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 15-10-2021 16:35   Güncelleme : 15-10-2021 16:45

Yatağan'a 10 Milyon TL yatırım

Yatağan'a 10 Milyon TL yatırım

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yatağan ilçesinde bulunan Atatürk ve Mehmet Özcan caddeleri ile muhtelif mahallelerde 10 Milyon 480 bin TL değerinde altyapı, yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarına Pazartesi günü başlıyor.

 

Muğla’da en fazla yatırım yapan kuruluş olan Büyükşehir Belediyesi, Yatağan ilçesinin en işlek caddelerinden Atatürk ve Mehmet Özcan caddelerinde Pazartesi günü alt ve üst yapı çalışması başlatıyor.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yatırımla ilgili yapılan yazılı basın açıklamasında “İlçe merkezinin çehresini değiştirecek proje kapsamında 1490 metre içme suyu, 802 metre kanalizasyon, 1520 metre yağmursuyu ile üst yapı çalışmalarıyla birlikte yaklaşık 10 Milyon 480 Bin TL değerinde çalışma yapılacak” denildi.

 

18 Ekim günü ilk kepçenin vurulacağı ve 2022 yılı Eylül ayında bitirileceği belirtilen açıklamada, “Çalışmalar 1 etap ve 2. Etap olarak yapılacak. 1. Etap çalışmalarımız kapsamında Mehmet Özcan Caddesinde yağmursuyu, içmesuyu ve kanalizasyon, kaldırım kaplamaları ve yol kaplamaları, Yusuf Koç Caddesi ve 165’inci sokakta ise yağmursuyu imalat çalışması gerçekleştirilecek. 2. Etap çalışmalar kapsamında ise Atatürk Caddesinde yağmursuyu, içme suyu ve kanalizasyon imalatları yapılacak. Alt yapının bitmesi ile birlikte üst yapı çalışmaları kapsamında cadde yolunda sıcak asfaltlama yapılırken kaldırım kaplamaları granit mermer döşeme olacak. 2. Etap kapmasında kavşak düzenlemeleri ve yol kaplamaları ile kent mobilyaları yenilenerek proje sonlandırılacak ” ifadelerine yer verildi.