BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 22-12-2021 19:01   Güncelleme : 22-12-2021 19:01

Van Büyükşehir'den Karla Yoğun Mücadele

Van Büyükşehir'den  Karla Yoğun Mücadele

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışı sonrası kırsal mahallelerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Büyükşehir Belediyesi kent genelinde 250 araç ve 650 personelle karla mücadele çalışması yürütüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı karla mücadele ekipleri, etkili olan kar yağışının ilk anından itibaren şehir merkezinin yanında kırsal bölgelerde de harekete geçti. Kar yağışının etkili olduğu Gürpınar ilçesine bağlı Kırkgeçit bölgesinde geceden bu yana çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, mahalleye bağlı grup yollarında da kar ve tipiyle mücadele ediyor. 

Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Yoldüştü mahallesinden ilçeye hareket etmek üzere hareket eden servis de yoğun kar yağışından yolda mahsur kaldı. Bölgede çalışma yürüten ekiplerin yaklaşık 1 saatlik çalışmasın sonucu yol temizlenirken Mahalle muhtarı Menduh Elmas, Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

İlçe merkezindeki işlerinden dolayı sabah saatlerinde mahalleden hareket ettiklerini fakat kardan dolayı yolda zor anlar yaşadıklarını vurgulayan Muhtar Elmas, ‘‘Ekipler sağolsunlar gece gündüz çalışıyorlar. Kar durunca tipi etkili oluyor. Yol yeniden kapanıyor. Acil işlerimiz olduğu için gitmek zorundaydık. Buradaki şefliğimize bildirdik. Gelip yolumuzu açtılar. Allah razı olsun’’ dedi. 

Mahalle ile ilçe arasında servisçilik yapan Abdulcebal Elmas ise ekiplerin sürekli yollarda hazır beklediğini ve biriken karları temizlediğini belirtti. 

Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri tarafından, şehir merkezi ve kırsal kesimlerde ayrıca olası buzlanma ve don olaylarına karşı da gerekli tedbirler alındı.