BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 07-07-2021 16:04   Güncelleme : 07-07-2021 16:04

TOKAT GÜREŞÇİLERİ KIRKPINAR YOLCUSU

Tokat Güreşçiler Spor Kulübü Sporcuları bu yıl 660’ıncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ettiler.

TOKAT GÜREŞÇİLERİ KIRKPINAR YOLCUSU

Tokat Güreşleri Ağası Ahmet Akcan’la birlikte Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu ziyaret eden Tokatlı güreşçilere başarılar dileyen Başkan Eroğlu, hayırlı sonuçlarla dönmeleri temennisinde bulundu.

Tokat’ın öz evlatları olan pehlivanlara her türlü desteği verdiklerini ifade eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Bu yıl 9-11 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 660’ıncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi bizleri ziyaret eden Tokat Güreşçiler Spor Kulübümüzün değerli güreşçilerine teşekkür ediyorum. Başta Tokatlılar olmak üzere güreşçilerimize tam destek veriyoruz. Atalarımızdan gelen zor ve güçlü bir spor yapıyorlar. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde madalya ile dönmelerini bekliyoruz. Tokat güreşçi yatağı bir şehirdir ve adından sıkça bu konuda söz edilir. Bunu Kırkpınar’a katılan tüm sporcular da bilir. Sporcularımızın madalyalarla döneceğinden kuşkumuz yok. Allah yardımcıları olsun, başarılar diliyorum” dedi.

Güreş Ağası Ahmet Akcan ise Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na güreşçiler adına teşekkür ederek, Tokat’ı Kırkpınar’da en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.