BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 11-03-2022 23:30   Güncelleme : 11-03-2022 23:30

Tekirdağ'da İtfaiye Personeline Stres Yönetimi Ve Psikolojik Dayanıklılık Eğitimi Verildi

Tekirdağ'da İtfaiye Personeline Stres Yönetimi Ve Psikolojik Dayanıklılık Eğitimi Verildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bir yandan 11 ilçede önemli proje ve yatırımları hayata geçirirken diğer taraftan çalışanların eğitimlerine de önem veriyor.  Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 11 ilçede görev yapan personele Stres, Öfke Yönetimi ve Psikolojik Dayanıklılık konularında eğitim planlaması yapıldı.

Yapılan planlama doğrultusunda; Hayrabolu İlçesinde görevli 20 itfaiye personeline Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezinde görevli Psikolog Meltem Şentürk tarafından, Çorlu ve Ergene'de görev alan toplam 56 itfaiye personeline de Çorlu Kadın Danışma Merkezinde görevli Psikolog Gülden Doğramacıoğlu tarafından eğitim verildi. Eğitimlerde stres, stres yönetimi, örgüt içi stres, öfke, öfke yönetimi, psikolojik dayanıklılık, psikolojik dayanıklılığı etkileyen faktörler ve psikolojik dayanıklılığı geliştirme stratejileri konularında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme seminerinde itfaiye personelinin, eğitim konuları ile ilgili soruları da cevaplandırıldı.

Çalışanların eğitim faaliyetlerine her zaman önem verdiklerini belirten Başkan Albayrak, "Çalışanlarımızın eğitim planlamaları doğrultusunda ilçe itfaiyelerimizde görevli personellerimize stres yönetimi ve psikolojik dayanıklılık konusunda eğitim veriliyor. Eğitimlerimiz bundan sonra da belirli bir program doğrultusunda 11 ilçemizde de devam edecek" dedi.