BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 23-09-2021 11:23   Güncelleme : 23-09-2021 11:23

Tekirdağ estetik görünüm kazanıyor

Tekirdağ estetik görünüm kazanıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Tekirdağ il genelinde, kente daha iyi bir görünüm kazandırmak, yeşil alanların ve parkların temiz, bakımlı ve düzenli kalmasını sağlamak amacıyla belirli bir program dâhilinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından parklarda, meydanlarda, refüjlerde, mezarlık alanlarında ve mesire yerlerinde uzayan çimler biçiliyor, yeşil alanlar yabani otlardan arındırılıyor, çöpler toplanıyor, refüjlerde yaya yolları açılıyor, toprak tesviyesi yapılıyor ve parklar bakımdan geçiriliyor. 

Halkın nefes aldığı alanların temizlik ve bakımlarına özen gösterdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, 11 ilçemizde sahada faaliyet gösteriyorlar. Bir yandan kent estetiğini korumak ve güzelleştirmek için çalışırken, diğer yandan da  Vatandaşlarımıza kent yaşamı içerisinde doğal alanlar sunarak güzel Tekirdağ'ımıza estetik bir görünüm kazandırıyor. Yeşil alanlarımızın yılın her döneminde güzel, temiz ve bakımlı kalmasını sağlamak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek" dedi.