BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 10-02-2022 20:51   Güncelleme : 10-02-2022 20:51

Tekirdağ Büyükşehir'den Spora Ve Sporcuya Tam Destek

Tekirdağ Büyükşehir'den Spora Ve Sporcuya Tam Destek

Alt ve üst yapıdan tarıma, kültürel faaliyetlerden spora kadar birçok alanda önemli projeleri hayata geçiren ve her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ekonomik olarak oldukça zor günler geçiren ve Tekirdağ'ı 2021-2022 sezonunda amatör futbol branşında temsil eden spor kulüplerine, düzenlenen program ile nakdi yardımda bulundu.

Başkan Albayrak: "Sporun ve sporcunun destekçisi olmaya devam edeceğiz"

Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ'ı temsil eden tüm spor kulüpleri bizim için çok kıymetlidir ve eş değerdedir. En büyük dileğimiz spor kulüplerimizin mücadele ettikleri alanlarda başarılı olmalarıdır. Amatör kulüplerimize destek programımızın bugün ikinci etabını gerçekleştiriyoruz.  Birinci ve İkinci Amatör Lig'de mücadele eden 49 takıma 10 bin TL olmak üzere toplam 490 bin TL yardım yapıyoruz. Önceki desteklerimizle birlikte toplam yardım tutarımız 1 Milyon 640 Bin TL'yi buldu. Bundan sonra da tüm gücümüzle çalışmaya, sporun ve sporcunun destekçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

Programda bir konuşma yapan Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin spora ve sporcuya verdiği desteğin son derece önemli ve anlamlı olduğunu belirterek, Başkan Albayrak'a teşekkür etti.

Programda, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya tarafından Başkan Albayrak'a, üzerinde Kadir Albayrak yazılı 59 numaralı milli takım forması hediye edildi. Kulüp başkanları, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a kulüplerin içerisinde bulundukları bu zor dönemlerde sağlanan destekten dolayı şükranlarını ifade ederken, başkanlar tarafından bu desteğin Tekirdağ'da spor ve sporcular adına oldukça kıymetli olduğu vurgusu yapıldı.

Konuşmaların ardından amatör spor kulüplerine sembolik yardım çekleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya ve CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Aycan Gündüz tarafından takdim edildi.