BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 04-03-2021 12:33   Güncelleme : 04-03-2021 12:33

Şoförlerin gözü Aydın

Şoförlerin gözü Aydın

Pandemi sürecinde ekonomik sıkıntı yaşayan esnafların temsilcileri ile bir dizi görüşme yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in son durağı Aydın Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi oldu. CHP Aydın Milletvekilleri’nin de yer aldığı ziyarette kooperatif üyeleri ve şehiriçi şoförlerinin talep ve sıkıntıları görüşüldü. Gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyetini dile getiren Aydın Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, pandemi süreci boyunca kendilerine destek olan Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti. 

ZAM TALEBİ

Her sabahları şoförlerin sefere çıkmadan önce ateşleri ölçülüp, HES kodları sorgulanarak direksiyon başına geçtiğini vurgulayan Aydın Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın; “Halkımız güvenle araçlarımızı kullanabilir. Başkanımızdan önümüzdeki meclisimizde bu konunun tekrar gündeme getirilmesini talep ediyoruz. Bunun dışında zam talebimiz olacak. En son 2 yıl önce bir zam almıştık.” dedi. 

HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ

Şehiriçi şoförlerinin taleplerini dinleyen ve her zaman esnafın yanında olduklarını ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, şoförlere seslenerek, “Zaman zaman başkanlarımız ile bir araya geliyoruz, sizlerin sıkıntı ve taleplerini bizlere iletiyorlar. Okan Başkanımızın aidatlar ile ilgili talebini önümüzdeki ay gündeme alırız. Ne sorununuz varsa bizler yanınızdayız ve hizmetinizdeyiz” dedi. 

‘ÖZEL’ HEYECAN

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, CHP tarafından önem verilen ve gurur duyulan bir büyükşehir belediyesi olduğuna dikkat çeken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, “Belediye pandemi destek için 10 milyon TL ayırmış. O yüzden heyecanlanıyorum, CHP iktidar olursa gerçekten bambaşka Türkiye görmemiz mümkün” dedi. (İHA)