BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 22-02-2021 15:49   Güncelleme : 22-02-2021 15:49

Şirnak'a Eğitim Desteği

Şirnak'a Eğitim Desteği

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in hanımı Sevim Zeybek öncülüğünde, Belediye Meclis Üyelerimizin eşlerinin destekleriyle kardeş şehir Şırnak’ta eğitim gören öğrencilere yönelik toplanan ders kitapları, hikâye kitapları, kalem, defter, kıyafet ve oyuncaktan oluşan paketler yola çıktı.

Belediye Meclisi’nin kabulleriyle Şırnak Beytüşşebap İlçesi, Kasrik ve Kumçatı Belde Belediyesi ile kardeş şehir olunarak Şırnak’a gönül köprüsü kurulmuştu.

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Bu amaçla 2020 yılı içinde Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner'in hanımı Fadime Öner ile birlikte Şırnak’ta bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunarak, kardeş belediyelerimizi ve okulları ziyaret etmişlerdi. Temaslar çerçevesinde Kasrik Meşeiçi İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulundaki öğrencilerin eğitimine destek olunacağı sözü verilmişti.

Kardeş şehre verilen sözü tutan Afyonkarahisar Belediyesi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in hanımı Sevim Zeybek öncülüğünde, Belediye Meclis Üyelerinin hanımların destekleriyle hazırlanan paketler Kasrik Meşeiçi İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulundaki öğrenciler için yola çıktı.