BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 16-08-2021 09:24   Güncelleme : 16-08-2021 09:24

Pozantı Belediyesi'nden afet bölgelerine yardım atağı

Pozantı Belediyesi'nden afet bölgelerine yardım atağı

POZANTI BELEDİYESİNDEN AFET BÖLGELERİNE YARDIM ATAĞI

Pozantı Belediyesi tarafından ülkemizdeki yangın bölgelerinde hayvanları yanan köylülere yardım amaçlı 50 adet küçükbaş hayvan gönderirken, Kastamonu ve Sinop'ta yaşanan sel felaketi nedeniyle vatandaşların su ihtiyacını gidermek amacıyla 1 TIR dolusu su gönderdi. 

 

50 ADET KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YARDIMI

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, günlerce yanan orman yangınlarında zarar gören ve yaşam kaynağı olan besi hayvanları yanan köylülere yardım amaçlı 50 adet küçükbaş keçi ve koyun bağışı ile destek vereceklerini söyledi. 

 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “MHP Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyin başlatmış olduğu, yangın bölgelerinde yaşam kaynakları olan besi hayvanları yanan köylülerimize yardım amaçlı başlatılmış olan kampanyaya, Pozantı Belediyesi olarak 50 adet küçükbaş keçi ve koyun bağışı ile destek veriyoruz. Rabbim acılarına ortak olmayı nasip etti. Yardımlarımızı kabul buyursun.” Dedi. 

 

KASTAMONU'YA 1 TIR DOLUSU SU GİDİYOR

Belediye Başkanı Mustafa Çay, ayrıca Kastamonu ve Sinop'ta yaşanan sel felaketi nedeniyle vatandaşların su ihtiyacını gidermek amacıyla Kastamonu Belediyesine 1 TIR dolusu su gönderdiğini açıkladı. 

 

Başkan Çay yaptığı açıklamasında, "Kastamonu’da meydana gelen büyük sel felaketi neticesinde su alt yapı hatlarındaki büyük hasardan dolayı bölgede en çok ihtiyaç ürünlerinden birisi olan su ihtiyacı için yaptığım görüşmeler neticesinde talebimi olumlu karşılayan Pozantı Hayat Su Fabrika Müdürü değerli dostum Kasım İyidiker ve Yönetici Murat Şaylı  beyefendiye şahsım, Pozantı Belediyesi ve Pozantı halkı adına anlayış göstererek destek oldukları için teşekkür ederim. Sakarya Hendek Fabrikasından Pozantı Belediyesi adına Kastamonu Belediye Başkanımız Değerli Dostum Dr. Adil Vidinlioğlu beyefendiye teslim edilmek üzere 1 Tır dolusu su bugün yola çıkarak afet bölgesine teslim edilecektir. Allah yardımcıları olsun inşallah." Dedi.