BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 05-08-2021 09:38   Güncelleme : 05-08-2021 09:38

OSKİ gece gündüz çalışıyor

OSKİ gece gündüz çalışıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), içme suyu sorunlarını çözmeye devam ediyor.

 

Ordu’nun tüm ilçelerinde birbirinden önemli alt yapı yatırımlarını hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Ünye ilçesi Kadılar Mahallesi’nin içme suyu hatlarını baştan aşağı yeniliyor. Kısa süre önce başlatılan çalışma kapsamında 5 bin 894 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yatırımının 5 bin 49 metrelik bölümünü tamamlandı. Geriye kalan 845 metrelik bölüm ise 1 hafta içinde tamamlanması hedefleniyor.

 

“GECE-GÜNDÜZ YOĞUN TEMPODA ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede yatırım çalışmalarına hız verdiklerini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “19 ilçede mahallelerimizin içme suyu problemlerini çözüme kavuşturmak için ekiplerimiz gece-gündüz çalışıyor” dedi.

 

Genel Müdür Murat Us yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“Ünye ilçesi Kadılar Mahallesi’nin mevcut içme suyu sistemi kullanım ömrünü tamamladığı için yaz aylarında bölge halkı su sorunu yaşanıyordu. Bu sorunu kökten çözüme kavuşturmak için kısa süre önce başladığımız alt yapı çalışmalarında sona geldik. Toplam 5.894 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yatırım çalışmasının 5.049 metrelik bölümünü tamamladık. Kalan 845 metre uzunluğundaki içme suyu hattı çalışmaları devam ediyor. Bu çalışma sonrasında mahallemiz sağlıklı bir içme suyu hattına kavuşmuş olacak. Bu çalışmada emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Öte yandan OSKİ Genel Müdürlüğü yaz aylarında vatandaşların su sıkıntısı çekmemesi için 19 ilçede yoğun çalışma yürütüyor.