BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 07-05-2021 10:19   Güncelleme : 07-05-2021 10:19

Muş'ta millet bahçesi projesi hayata geçiyor

Muş'ta millet bahçesi projesi hayata geçiyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Millet Bahçesi Projesi tamamlanma aşamasına geldi. Küçük çaplı çalışmaların devam ettiği Millet Bahçesi’nin önümüzdeki haftalarda açılması planlanıyor.

Eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi projesi açılışa hazırlanıyor. 44 bin 600 metrekare alan üzerine uygulanan projenin büyük bir kısmı tamamlandı. Yapım çalışmalarının ardından Muş Belediyesi’ne devredilecek olan Millet Bahçesi’nin Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katılacağı bir programla hizmete açılması bekleniyor.

İlkbaharın gelişi ile güzel bir görüntü veren Millet Bahçesi’nin Muş’a yeni bir nefes vereceğini ifade eden Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, toplumun geneline hitap eden önemli bir projenin daha tamamlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Muş’a yeni ve güzel bir mekan kazandırıldığının altını çizen Başkan Asya, “Göreve geldiğimiz günden bugüne ilimizin yeşil alan konusunda yaşadığı sorunu hizmete açtığımız park ve mesire alanları ile tamamen gidermiş olduk. Lale Vadisi, Ahmed-i Hani, Göletli Park gibi vatandaşların geneline hitap eden yeşil alanların yanı sıra mahalle aralarında da birçok parkı hizmete sunduk. 43 bin metrekare olarak devraldığımız yeşil alanları 400 bin metrekarenin üzerine çıkarmış bulunmaktayız. Bu alanları hizmete açarken vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri mekanlar oluşturuyoruz” dedi.

Millet Bahçesi’nin yakın zamanda hizmete açılacağını vurgulayan Başkan Asya, “Eski stadyumun yerine uygulanan Millet Bahçesi Projesi tamamlanma aşamasına geldi. Bazı eksik aksaklıklar gideriliyor. Bunlar tamamlandıktan sonra Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurumu’nda katılacağı bir programla açılışını yaparak halkımızın hizmetine sunacağız. Geçtiğimiz günlerde Bitlis’teki programlarına katılmak üzere havalimanında görüşme fırsatı bulduğumuz Değerli Bakanımızı ilimize davet ettik. Yakın zamanda geleceğini inşallah birlikte Millet Bahçesi’nin açılışını yapacağımızı ifade ettiler. Her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz kıymetli Bakanımızı ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız” şeklinde konuştu.