BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 27-04-2021 14:52   Güncelleme : 27-04-2021 14:56

Muş yeni güzellikler için çalışıyor

Muş yeni güzellikler için çalışıyor

Muş Belediyesi, şehrin en önemli güzergahı olan İstasyon Caddesi orta refüj peyzaj çalışmasını başlattı.

Altyapı ve üstyapı çalışmaları ile ihtiyaç duyulan hizmetleri hayata geçiren Muş Belediyesi, yeni projelerle şehrin çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ihale edilen İstasyon Caddesi orta refüj peyzaj projesine ilk kazma vuruldu. Belediye Başkanı Feyat Asya sabah saatlerinde Dörtyol kavşağından başlatılan çalışmaları yerinde inceledi. Teknik ekipten proje hakkında bilgi alan Başkan Asya, çalışanlara kolaylıklar diledi. Bin 730 metre uzunluğundaki orta refüjde uygulanan proje kapsamında 120 adet ağaç, 785 adet çalı, 1420 adet mevsimlik çiçek dikiminin yanı sıra figürlü ferforje korkuluk ve şehri simgeleyen objeler yer alacak.

        Yapılan çalışma hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Asya, “Sözümüz vardı; Muş her yönüyle güzel olacak dedik. Hamdolsun alt yapısını bitirdikten sonra artık şehrimizin her köşesinde şehrin estetiğini ve güzelliğini ortaya çıkarmak için arkadaşlarımız ile birlikte canla başla çalışıyoruz. Geçen hafta Cumhuriyet Caddemizin iyileştirilmesi ve sağlıklaştırmasını başlattıktan sonra bu hafta da daha önce asfaltını, kaldırımını ve aydınlatmasını bitirdiğimiz, ancak orta refüjde bir eksiklik hissettiğimiz yeşillendirme, ışıklandırma ve süs bitkileri ile donatacağımız İstasyon Caddesi orta refüj peyzaj projemizin bugün startını verdik” dedi.

        Başkan Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı bu günde halkımız evlerinde istirahat ede dursunlar, bizler ise halkımızın hayat konforunu yükseltmek için sahada görevimizin başında olmaya devam edeceğiz. Bin 730 metre uzunluğundaki orta refüj çalışmalarımızı süs saksılarımızla, ağaçlandırma, aydınlatma ve çalı bitkilerimiz ile birlikte inşallah kısa sürede bu prestijli caddemize ayrı bir güzellik katacağı aşikardır. Bu anlamda yürütücü firma arkadaşlarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz bu şehrin güzelliği için şehrimizin insanlarının daha güzel yaşamaları için, bir orta Anadolu veya batı şehirlerindeki olan her güzelliği ilimizde inşa ve ihyasını yapmak üzere çok daha gayret ve samimiyetle çalışacağımıza bir kez daha taahhüt ediyoruz. Orta refüj çalışmamız halkımıza şehrimize hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan temenni ediyorum. Bir kez daha tüm hemşehrilerime hayırlı Ramazanlar diliyorum.