BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 30-06-2021 09:33   Güncelleme : 30-06-2021 09:33

Manisa'dan Kültür Sınır Tanımaz Projesine destek

Manisa'dan Kültür Sınır Tanımaz Projesine destek

OBASYA Turizm Geliştirme Kooperatifi tarafından başvurusu yapılan ‘Kültür Sınır Tanımaz’ isimli projenin tanıtımı OBASYA’da yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin de ortağı olduğu projenin tanıtımına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Başkal da katıldı.

 

OBASYA Turizm Geliştirme Kooperatifi, ‘Kültür Sınır Tanımaz isimli’ projesini tanıttı. OBASYA’da yapılan proje tanıtımına, projenin ortaklarından Manisa Büyükşehir Belediyesi, Bulgaristan Kırcaali Belediyesi ve Bulgaristan Kırcaali Ömer Lütfi Evi Derneği, proje iştirakçilerinden Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe eğitim müdürlüğünün temsilcileri katıldı. Genel amacı kültür, sanat ve kültürel miras yoluyla sivil toplum diyaloğunun kültürel miras konusunda uluslararası işbirliğinin geliştirilmesi ve Türkiye’de kültürel değerlerin teşvik edilmesi olan ‘Kültür Sınır Tanımaz’ projesinin tanıtım toplantısına, OBASYA Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Pala, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Başkal, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Nursel Ustamehmetoğlu ve Azmi Açıkdil, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Saruhanlı Kaymakamı Necmettin Yalınalp, ilçelerin belediye başkan yardımcıları ve proje ekibi katıldı.

Kültür Sınır Tanımaz Projesi’nin tanıtımı yapıldı

OBASYA Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Pala, tanıtım toplantısının açılış konuşmasında projenin tanıtımını yaptı. Proje içeriğinden ve proje kapsamında yapılacaklar konusunda bilgi paylaşımında bulunan Pala’nın konuşmasının ardından Proje Koordinatörü Oya Yavaş tarafından projenin detayları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Proje Ortağı Büyükşehir Destek Verecek

Projenin ortakları arasında yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi adına konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Başkal, proje kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yol düzenlemesine katkı sağlayacağı ve etkinliklerine destek vereceğini kaydetti.  Proje tanıtımı sonrasında toplantıya katılanlar OBASYA’yı gezerek incelemelerde bulundu.