BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 18-08-2021 10:52   Güncelleme : 18-08-2021 10:52

Konak Belediyesi'nden kentsel dönüşüm güvencesi

Konak Belediyesi'nden kentsel dönüşüm güvencesi

Gültepe kentsel dönüşüm bölgesindeki 14 mahallenin muhtarıyla bir araya gelen Başkan Batur, bölgede yürütülen kentsel dönüşüm projesiyle ilgili parselasyon planlarının yapımına başlandığını söyledi. Batur, “8 ay sonra parselasyon planları bitecek. O zaman vatandaşın kafasında hiç bir soru kalmayacak. Yine söylüyorum, kimse endişelenmesin. Her kafadan çıkan sözlere de inanmasın” dedi.

 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un ilçedeki 111 mahalle muhtarı ile bölge bölge buluşacağı toplantıların ilki kentsel dönüşümde parselasyon planları aşamasına gelinen Gültepe ile başladı. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Çınartepe, Atamer, Millet, Murat, Trakya, Anadolu, Saygı, Mehmet Akif, Ulubatlı, 26 Ağustos, Yavuz Selim, Zeybek, Huzur ve Cengiz Topel Mahallelerinin muhtarları katıldı. Belediyenin teknik müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Başkan Batur, muhtarların sorularını samimiyetle yanıtladı ve kentsel dönüşüm sürecinde gelinen son durum hakkında bilgi verdi.

 

Batur: Buradaki kentsel dönüşümü halkın isteğiyle yapıyoruz

 

Gültepe’nin kentsel dönüşümünde gelinen aşamayı önce mahalle muhtarları ile konuşacakları ve tüm süreci şeffaf bir şekilde yürütecekleri sözünü hatırlatan Başkan Batur, “Kentsel dönüşümde önce muhtarlarımızı bilgilendireceğiz dedik. Muhtarların bu konudaki samimiyetine, yaklaşımına canı gönülden inanıyorum. Biz bu işte samimiyiz. Bu kentin bu görünüşünü değiştirmeye çalışıyoruz ama buradaki insanları üzerek yapmayacağız bunu. Biz, halka rağmen bir şey yapan bir anlayışta değiliz. Biz bu işi iyi niyetle yapıyoruz. Burada seçim döneminde mahalleleri gezerken herkes imar istedi, kentsel dönüşüm dedi. Bir de anket yaptırdık, yüzde 85’i kentsel dönüşüm, dedi. Kentsel dönüşümde her aşamayı şeffaflık içerisinde yürütüyoruz. Buradaki kentsel dönüşümü Gültepelilerin isteğiyle ve onlarla birlikte yapıyoruz” dedi.