BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 14-03-2022 23:21   Güncelleme : 14-03-2022 23:21

Kırşehir'de "Ulu Çınar Mehmet Akif Ersoy" Adlı Oyun Sahnelendi

Kırşehir'de

İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yıldönümü nedeniyle Kırşehir Belediye Tiyatrosu’nun hazırladığı Ulu Çınar Mehmet Akif Ersoy adlı oyun 12 Mart 2022 Cumartesi günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Tiyatro Salonunda sahnelendi.

 

Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz ve Asaf Kayaoğlu ile birlikte oyunu izleyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 12 Mart 1921’de İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yıldönümü nedeniyle sahne alan tüm oyuncuları kutladı.

 

 İstiklal Marşı’nın her dizesinin, egemenliği eline alan ve kendi kaderini kendi tayin eden milletimizin sesinin ifadesi olduğunu söyleyen Başkan Ekicioğlu, esaret ve tutsaklığı kabul etmeyen halkımızın bin bir fedakârlıkla yazdığı destan İstiklal Marşı ile vücut bulduğunun altını çizerek, İstiklal Marşı’nda vatanı işgal edilmiş halkımızın özgürlük ve bağımsızlık haykırışının olduğunu dile getirdi.

 

 

Başkan Ekicioğlu, “Kırşehir Belediye Tiyatrosunun sahnelediği Ulu Çınar Mehmet Akif Ersoy adlı oyunun gösteriminde tüm emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.