BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 23-06-2021 16:57   Güncelleme : 23-06-2021 16:57

İzmit sporcuları Makedonya'da

İzmit sporcuları Makedonya'da

İzmit Belediyespor’un izcileri Bilal Kurt ve Ahmet Alphan, Türkiye İzcilik Federasyonu’nun 4-11 Temmuz tarihleri arasında Makedonya’da düzenleyeceği Balkan Ülkeleri İzcilik Kampı’nda Koceali’yi temsil edecek

İzmit Belediyespor’un izcileri Bilal Kurt ve Ahmet Alphan, Bolu’da gerçekleştirilen İleri Seviye Milli Kampı’ndaki başarılı faaliyetleri sonucu Makedonya’da düzenlenecek Balkan Ülkeleri İzcilik Kampı’na davet edildi. Türkiye’den 25 izcinin yer alacağı kampta Kocaeli’yi, İzmitli izciler Bilal Kurt ve Ahmet Alphan temsil edecek.

Başarı Dilediler

Beş buçuk yıldır İzmit Belediyespor’da yer alan genç izciler, Makedonya’nın Ohri ve Kalkandelen şehirlerindeki kamplarda yer alacak. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut, İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Erenkaya ve İzmit Belediyesi Spor Müdürü Mithat Ağa da genç izcilerle bir araya gelerek Makedonya’daki kamplarda kendilerine başarılar diledi.

Kültür Elçisi Olacaklar

İzmit Belediyespor İzcilik Branşı Lideri Muzaffer Gündüz, genç izcilerle gurur duyduğunu belirterek, “İzcilerimiz, Makedonya’da kültür elçisi olacak. Hem Türkiye’yi hem de Kocaeli’yi temsil ederek oradaki izcilere kültürümüzü anlatacaklar. Her organizasyonumuzda bizlere destek olan Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet, Kulüp Başkanımız Yusuf Erenkaya ve Spor Müdürü Mithat Ağa’ya izcilerimiz ve kendim adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.