BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 01-03-2022 23:20   Güncelleme : 01-03-2022 23:20

Hatay Büyükşehir Farkındalık Yaratıyor

Hatay Büyükşehir Farkındalık Yaratıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası vesilesiyle okullarda gerçekleştirdiği yangın eğitimi ve tatbikatlarına devam ediyor.

Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri,  il genelindeki öğretim kurumları ve kamu kurum kuruluşlarına olası yangın ve afet durumlarında ne yapılması gerektiğini verdikleri eğitim ve tatbikatlarda detaylı olarak anlattı.

Büyükşehir itfaiye ekipleri, yapılan tatbikatlarda 'yangın nasıl çıkar, nasıl söndürülür, nasıl kontrol altına alınır' gibi teorik bilgileri personele ve öğrencilere aktardı. Bunun yanı sıra deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler de anlatıldı.  Tatbikatta yapılan canlandırmalarda, eğitime katılanlar yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğini tecrübe etti. Yangın tatbikatından sonra mahsur kalan bir kişinin kurtarılması da canlandırıldı.

Afet durumlarında neler yapılması gerektiği hakkında farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirten Büyükşehir itfaiye ekipleri, eğitim alanların tatbikatlarda sergilediği davranışlardan mutlu olduklarını da ifade etti.