BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 15-06-2021 09:41   Güncelleme : 15-06-2021 09:41

Gördes ilçesine yeni gölet

Gördes ilçesine yeni gölet

Kırsal kalkınmaya destek adına çalışmalarına aralıksız devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes ilçesine bağlı Kaşıkçı Mahallesi'nde yeni Hayvan İçme Suyu  (HİS) Göleti yapım çalışmalarına başladı.

 

İçinde bulunduğumuz salgın dönemi içerisinde önemi daha fazla hissedilen tarım, hayvancılık ve üretim faaliyetlerini desteklemek amacıyla yatırımlarını artırmayı hedefleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yaygın olduğu kırsal mahallelerde de yatırımlarına devam ediyor. Mahalle muhtarı ve vatandaşlardan gelen talep üzerine, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Gördes ilçesine bağlı Kaşıkçı Mahallesi’nde yeni hayvan içme suyu göleti yapım çalışmalarına da başlandı. Mahallede bulunan besi hayvanlarının yanında, yaban hayvanlarının da faydalanacağı gölette çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.

"17 İlçenin Tamamında Çalışmalar Sürüyor"

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda 17 ilçede üreticilerin gelirlerinin arttırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti. Daire Başkanı Yılmaz Usta, “Hayvan içme suyu göletleri ile mera, otlak alanlarında yağmur ve kar suları doğal metotlarla biriktirilip muhafaza ediliyor. Bu sayede tüm gününü arazide geçiren mera hayvanları için temiz su kaynağı oluşturan göletler, kırsalda yaban hayatının korunabilmesine yönelik önemli yaşam alanları da sunuyor. Yaz mevsimine girmemizle birlikte çalışmalarımız artarak devam edecektir. Yapılan Hayvan İçme Suyu Göleti vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Üreticilerimize bol ve hayırlı kazançlar diliyoruz” dedi