BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 24-06-2021 17:10   Güncelleme : 24-06-2021 17:10

Giresun'un turizmi destekleyici projeleri

Giresun'un turizmi destekleyici projeleri

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) toplantısı Zeytinlik mevkiindeki Giresun Turizm Uygulama Oteli ek binasında yapıldı.

Toplantıda söz alan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, GİRTAB’ın devam eden uzun bir yolculuğu olduğunu söyleyerek: “Ancak zaman zaman hafızalarımızı tazeleyip eksiklerimiz nelerdir diye düşünüp gözden geçirmek gerekir” dedi.

Başkan Şenlikoğlu konuşmasında, Belediye olarak vatandaşlara vermiş oldukları sözlerin ana eksenini turizmi destekleyici projelerin oluşturduğunu belirterek: “Giresun’umuzda turizm için ortaya çıkan, iyi sunulması gereken birçok unsurumuz olsa da, ne yazık ki bu zamana kadar istediğimiz şekilde sunulamadı. Bizim hedefimiz bu turizm odaklı unsurları daha iyi sunabilmek, turizme daha kazandırabilmek ve dönüşümünü alabilmek. Bu işi sektör haline getirip bu işin dönüşümünü alıp, Giresun’un turizmden hak ettiği payı alabilmesi noktasında da istenilen sonuca ulaşabilmek. Ancak, daha almamız gereken yol var. Bizim sahil güzergahımızı, Gedikkaya, Ada, Kale ve Aksu çöp sahası gibi bölgelerimizi turizme kazandırmamız gerekiyor.

Biliyorsunuz yakın zamanda Soçi ile Giresun’umuz arasında yüzme maratonu organizasyonu yapıldı. 320 kilometrelik yüzme maratonu Dünya’da ilk olarak gerçekleşti. Organizasyon öncesi bize söylenen Ada’mız olduğu için diğer illerden bir iki adım önde olduğumuzdu ve neticede organizasyon bize verildi. Anlatmak istediğim, bizim elimizde fazla sayıda kullanabileceğimiz yerler ve bu imkanlarımızı kullanmalıyız” dedi.

Başkan Şenlikoğlu ayrıca, Kale’de yapımı tamamlanan restoran ve kafeyi yakın zamanda faaliyete geçireceklerini ve restoranda şehrimize özgü yemekleri, tatları sunacaklarını, Zeytinlik mevkiinde bulunan Mekan adlı yeri de sosyal tesis olarak kullanıma açacaklarını sözlerine ekledi.