BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 09-03-2021 16:58   Güncelleme : 09-03-2021 16:58

Gençlere Avrupa fırsatları

Gençlere Avrupa fırsatları

İzmit Belediyesi Eurodesk Temas Noktası, gençler için eğitim ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlamaya devam ediyor

İzmit Belediyesi, gençlerin Avrupa fırsatlarından yaralanması ve bilgilendirilmeleri amacıyla Eurodesk Temas Noktasında faaliyetlerine devam ediyor. İzmit Belediyesi Eurodesk Temas Noktası, Strateji Geliştirme Müdürlüğü Ar-Ge ve Proje Geliştirme Birimi tarafından Belsa Plaza Hizmet Binası 8. katta gençlere hizmet vermeyi sürdürüyor.

Avrupa Fırsatları Konusunda Ücretsiz Danışmanlık

Eurodesk Temas Noktasında; soru yanıtlama, soru sahiplerine öneri ve yardım, fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması, eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri, konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi, kaynak materyallerin basılması ve dağıtılması, Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması gibi hizmetler ücretsiz bir şekilde veriliyor.

Eurodesk Temas Noktasından Yararlanmak İçin

35 Avrupa ülkesinde faaliyette bulunan Eurodesk Temas Noktaları, ülkemizde de Türk Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana 58 ilde gençlere Avrupa fırsatları hakkında bilgi veriyor. Avrupa ve Türkiye’deki Eurodesk Temas Noktalarında, yurt dışında eğitim, yüksek lisans, dil kursu, iş imkânları, hibe, burs vb. konularda ise bilgi sağlanmıyor. İzmit Belediyesi Eurodesk Temas Noktasından hizmet almak isteyenler, 0262 318 00 00-1840/1841 numaralarından randevu alabilir veya http://eurodesk.ua.gov.tr/eurodeske-sorun.aspx adresinden form doldurabilirler.