BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 24-05-2021 11:22   Güncelleme : 24-05-2021 11:22

Eskişehir'de konser heyecanı

Eskişehir'de konser heyecanı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, ülkemizde yaşanan olağan üstü koşulların Haziran ayı başında normalleşme eğiliminde olabileceği öngörüsü ile açık havada izleyicileri ile buluşacağı konser etkinliklerinin ön çalışmalarına başladı.

Eskişehir Senfoni Orkestrası tüm Türkiye’de olduğu gibi, yaşanan olumsuz sağlık koşulları nedeniyle konser etkinliklerine bir süredir ara vermişti. Topluluk, yaşanan son gelişmeler ışığında, normalleşme eğilimine girildiğini göz önünde bulundurarak, ülke yönetiminin Haziran ayı başında alacağı kararlar doğrultusunda yaz dönemini değerlendirmek için çalışmalarına başladı.

Haziran ayı başında, Eskişehir seyircisi ile açık hava sahnelerinde buluşmak isteyen orkestra, küçük gruplar halinde çalışmalarını yürüterek, oda müziği ve daha kapsamlı konser programlarını içeren farklı etkinlikler ile yaz dönemini değerlendirmeyi planlıyor.

Pandemi koşullarının iyileşmesi ve kısıtlama tedbirlerinin kaldırılması söz konusu olursa Haziran ayından itibaren Eskişehirli sanatseverler, çok özledikleri Eskişehir Senfoni Orkestrası ile buluşabilecekler.