BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 01-07-2021 10:15   Güncelleme : 01-07-2021 10:15

Eskişehir trafik güvenliğinde uğraşlara devam

Eskişehir trafik güvenliğinde uğraşlara devam

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri kent merkezi ile ilçe kırsalında bulunan yolların yol çizgi boyama ile trafik işaret levhalarının montaj ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından şehir merkezi, ilçe ve mahalle yollarında bakım ve onarım çalışmaları tamamlanmış, ancak yol çizgileri belirsizleşen yollarda trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla şerit ve çizgi boyama çalışmaları devam ediyor. Özellikle kasis olan yerlerde boyama çalışmalarının hassasiyetle yürütüldüğünü ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kırsal mahalle yollarında da yol güvenliğinin sağlanması amacıyla çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirttiler.

Sürücüleri yaya geçitlerinde yayalara yol vermeleri ve kırsal yollarda yol çizgilerini takip ederek doğru yerde doğru sollama yapmaları konusunda uyaran yetkililer, hava şartlarının izin verdiği sürece boyama ve levhalandırma çalışmalarının devam edeceğini ifade ettiler.