BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 11-03-2022 23:29   Güncelleme : 11-03-2022 23:29

Düzce'de Ekipler Şehrin Her Yerinde Mücadeleyi Sürdürüyor

Düzce'de Ekipler Şehrin Her Yerinde Mücadeleyi Sürdürüyor

Düzce Belediyesi, kent genelinde zaman zaman etkisini artıran kar yağışı nedeniyle sahadaki yerini aldı. Kar timleri; yol açma, tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

Düzce Belediyesi, gece saatlerinden itibaren kar yağışının şiddetini arttırmasıyla birlikte, oluşturulan kriz merkezinin koordinasyonu ile, şehir genelinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için tüm ekipleriyle sahada çalışmalarına devam ediyor. 

Bu kapsamda, ekipler olumsuz durumların önüne geçmek adına öncelikli kamu binaları ve hastaneler, olmak üzere şehir merkezi ve çevresinde yol açma, tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmaları yapılıyor.

Ekipler, ana arterler başta olmak üzere tüm yol güzergâhlarında karları temizlerken diğer araçlarla da kar yağışının yolları kayganlaştırması ve buzlanmasını önlemek için tuzlama çalışmaları da aksatmadan yerine getiriyor.

CAMİLER CUMA NAMAZINA HAZIRLANDI
Öte yandan ekipler Cuma vaktinden saatler önce cami güzergâhlarındaki kaldırımları açık tutmak için yoğun bir çalışma yürüttü. Kaldırımların yanı sıra cami bahçeleri ve merdivenlerinde de çalışmalarını sürdüren ekipler, küreme ve temizleme çalışmalarını namaz vaktine kadar tamamladı