BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 27-02-2021 18:12   Güncelleme : 27-02-2021 18:12

Didim halkına yemek servisi

Didim halkına yemek servisi

Didim Belediyesi, günde üç çeşit sıcak yemek projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmıyor. Kasım ayından itibaren devam eden uygulama ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün üç çeşit sıcak yemek hizmeti veriliyor.  Sıcak Yemek Dağıtımı projesi ile maddi anlamda zorluk yaşayan, COVID-19 hastası olan ve yardıma ihtiyacı olan yaşlı vatandaşları tespit eden Didim Belediyesi, her gün sıcak yemek dağıtımı ile halka yardım elini uzatıyor.

BARIŞ CAFE’DEN 

Günlük alınması gereken kalori hesaplaması yapılarak planlanan yemek menüsü, Barış Cafe’nin aşçıları, belediye personelleri tarafından sağlıklı ve hijyenik bir şekilde hazırlanarak, Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Barış Cafe’nin mutfağından çıkan sıcak yemeklerin dağıtımı, belediye personellerinden oluşan dört ekip tarafından 200 haneye yapılıyor. 

KALORİLER ÖLÇÜLÜYOR

Sıcak yemek projesi hakkında konuşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, özellikle pandemi kısıtlamaları nedeniyle işlerini kaybeden veya işleri azalan, maddi anlamda zorluklar yaşayan vatandaşlara ulaşmak, onların yanında olduklarını hissettirmek için bu projeyi başlattıklarını vurgularken, “Menüler, günlük kalori ihtiyacı hesaplamasına göre belirleniyor. Didim’deki her bir vatandaşımızın sağlığı ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (İHA)