BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 14-02-2021 14:04   Güncelleme : 14-02-2021 14:04

Bolu’nun simgesi heykele dönüşüyor

Bolu’nun simgesi heykele dönüşüyor

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, boz ayının memleketi olduklarını ifade ederken, kente 10 metrelik bozayı heykeli dikeceklerini söyleyip, hakaret iddialarına sert dille yanıt verdi. 

Belediye Başkanı Tanju Özcan, boz ayının memleketinin Bolu olduğunu ve Bolu’yu simgelediğini belirterek, 10 metrelik bozayı heykeli dikeceklerini söyledi. Turizm açısından heykellerin ve anıtların önemli olduğunu belirten Özcan, bunun vatandaşlar tarafından hakaret olarak algılanmaması gerektiğini ifade etti. 

SAHİP ÇIKACAĞIZ

Yapılacak olan 10 metrelik bozayı heykeli hakkında açıklamalarda bulunan Özcan, “Ayı, hayvanat bahçelerine gittiğinizde memleketi Bolu olarak yazıyor. Dolayısıyla bizim boz ayımıza sahip çıkmamız belediye olarak görevimiz. Bana 'sen Bolululara hakaret mi ediyorsun?' diyorlar. Yahu ne hakareti. Berlin'in ve Moskova'nın simgesi ayı. Onlar ayıya sahip çıkıyor da biz kendi ayımıza neden sahip çıkmayacağız? Bunda garip olan, tuhaf olan ne? Benden önceki belediye başkanı 'sazan' koymuş. Bolululara sazan mı demek istemiş? Sazana sahip çıkıyoruz da ayıya neden sahip çıkmıyoruz” sorusunu sordu.

ŞEHRİ AKLA GETİREN OBJELER

Bolu’nun turizm şehri olma hedefiyle bu tür heykellere ve anıtlara alışması gerektiğini kaydeden Başkan Tanju Özcan, “İnsanların fotoğraf çektirebileceği ve o fotoğraf görüldüğünde Bolu’da olduğunu birilerinin bilmesini sağlamaya çalışıyorum. Nasıl çekirdek çitleyen eşek görüldüğünde akla Eskişehir geliyorsa, Bolu’yu da akla getirecek objeleri koymaya devam edeceğiz. Bu ayı ise ayı, kızıl geyik ise kızıl geyik, manda ise manda. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Bunu yapmak için de kasamızdan milyonlar harcamayacağız. Büyük kısmını sponsor desteğiyle yaptıracağız" ifadelerini kullandı. (İHA)