BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 22-06-2021 09:45   Güncelleme : 22-06-2021 09:45

Bitlis'de engelli vatandaşlara engelsiz yol

Bitlis'de engelli vatandaşlara engelsiz yol

Bitlis Belediyesi ekipleri bir taraftan kışın bozulan yolları onarırken, diğer taraftan vatandaşların da isteklerine cevap vermeye çalışıyor.

Bitlis merkez Gazibey Mahallesinde yaşayan bedensel engelli Hüsnü Demirel, evinin önündeki 50 metrelik alanın toprak yol olması nedeniyle evine gidemediğini belirtti. Kısa sürede bölgede inceleme yapan ekipler, Demirel’in evine kolay ulaşması için evin önüne kadar parke yol çalışması yaptı.

Evine daha kolay ulaştığı, emeği geçenlere teşekkür eden Hüsnü Demirel, şunları söyledi:

“Ben Gazibey mahallesinde oturuyorum. Uzun yıllardan beridir engelliyim. Akülü arabamla evime gelip gitmekte zorlanıyordum. Yolumuz topraktı. Yağışlı havalarda çamur oluyordu. Belediye ekiplerine durumu anlattım. Onlarda gelip baktılar ve sorunu çözdüler. Şimdi rahatlıkla eve girip çıkıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ise, “Bitlis coğrafyası dolayısıyla çok zorlu bir şehir. Kış ayları çok çetin geçiyor. Yaz aylarında yaptıklarımızın birçoğu kış aylarında bozuluyor. Birçok mahallemizde bu tür örnekler var. Bize ulaşan ve tespit ettiğimiz bölgelerde uygun çalışmaları yapıyoruz. Burada emek veren ekibimizi de kutluyorum” dedi.