BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 15-02-2021 15:26   Güncelleme : 15-02-2021 15:26

Beyoğlu’ndan  ‘Pupa’ yelken

Beyoğlu’ndan  ‘Pupa’ yelken

Beyoğlu Belediyesi, Hasköy sahilde hizmet veren yelken okuluyla geleceğin yelkencilerini yetiştiriyor. Teorik ve uygulamalı eğitimleri tamamlayan sporculara profesyonellik sunuluyor.

Beyoğlu Belediyesi tarafından yelken sporunu gençlere sevdirmek ve Haliç'i yelken sporunun merkezi yapmak amacıyla kurulan Beyoğlu Yelken Okulunda eğitimler aralıksız devam ediyor. Hasköy sahilde hizmet veren Yelken Okulunda 7-14 yaş arası çocuklara yıl boyunca ücretsiz yelken eğitimi veriliyor. Pandemi sürecinde de aralıksız devam eden eğitimlere katılan öğrenciler, kulüp girişlerinde ateşleri ölçülerek ve HES kodları kontrol edilerek eğitimlere katılıyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da belirli aralıklarla kulübü ziyaret ederek genç sporculara destek oluyor. 

UYGULAMALI EĞİTİMLER

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen teorik eğitimlerin uygulamaları Haliç’te Optimist ve Lazer sınıfı teknelerle gerçekleştiriliyor. Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan yelkencilere profesyonel yelken sporcusu olma imkanı sunuluyor. Beyoğlu Yelken Okulu eğitimlerin yanı sıra her yıl düzenlenen Haliç Yelken Yarışlarına da ev sahipliği yapıyor. Yarışlara Beyoğlu Belediyesi Yelken Kulübü başta olmak üzere birçok kulüpten yüzlerce genç sporcu katılıyor. Şu anda 25 aktif profesyonel sporcusu bulunan kulüp ayrıca il ve ilçe dışında düzenlenen yarışlara da katılarak Beyoğlu’nu temsil ediyor. (İHA)