BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 12-03-2022 23:24   Güncelleme : 12-03-2022 23:24

Başkan Özdemir’den İstiklal Marşı Mesajı

Başkan Özdemir’den İstiklal Marşı Mesajı

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 101. Yıldönümünü kutladıklarını ve istiklal meşalesinin asla sönmeyeceğini vurgulayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Harbi'ne katılan Türk Ordusuna ithafen yazdığı İstiklal Marşımız 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmiştir. Kurtuluş savaşının en zor dönemlerinde yazılan bu marş, cephedeki askerlerimize moral vermiştir. Büyük zorluklar içinde kazanmış olduğumuz istiklal mücadelemiz, Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle ölümsüzleşmiştir. 
Milletimizin dini, bayrağı ve bağımsızlığı uğruna yaptığı büyük mücadeleyi ve aziz milletimizin içinde bulunduğu durumu en güzel şekilde anlatan İstiklal Marşımızın ne zorluklar altında kaleme alındığı ve o dönemde milletimizin içerisinde bulunduğu durumu hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Büyük milletimizin, bağımsızlığından ödün vermeden, haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var olma mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşı’ndan saçılan bağımsızlık ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. 
Bu düşüncelerle Milli Mücadelenin Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, bütün milli mücadele kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum
” dedi.