BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 08-07-2021 15:15   Güncelleme : 08-07-2021 15:15

Başkan Kılınç Ankara temaslarında

Başkan Kılınç Ankara temaslarında

Adıyaman Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Ankara ziyaretinde Adıyaman’a yeni yatırımlar kazandırmak ve mevcut yatırımların hızlanması amacıyla çeşitli temaslarda bulunmaya devam ediyor.

   Çeşitli görüşmeler gerçekleştirmek ve toplantılara katılmak amacıyla Ankara’ya giden Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, çeşitli temaslarda bulunmaya devam ediyor.

   Ankara temaslarının ikinci gününde ilk olarak; Adıyaman ile ilgili projelerin sunulduğu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansı Genel Müdürü Barış Yeniçeri’yi ziyaret eden Başkan, Adıyaman adına İpekyolu Kalkınma Ajansına sunulan projelerin son durumu hakkında bilgiler aldı.

   Burada yaptığı değerlendirmede, bütünsel kalkınmayı temele alıp Adıyaman’daki tüm projelerin hayata geçirilmesi için gayretle çalıştıklarını söyleyen Başkan, ilgi ve alakalarından ötürü Genel Müdür Yeniçeri’ye teşekkür etti.

BADEM ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARANDI

   Günün ikinci ziyaretinde AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Turanlı ve Kahta Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Sena Yıldırım ile birlikte Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz’ı makamında ziyaret eden Belediye Başkanı, Genel Müdür Poyraz’a, son yıllarda Adıyaman için büyük önem arz eden badem üreticilerinin sorunlarını iletip, üretimin arttırılması noktasında görüş alışverişinde bulundu.

   Bir sonraki adresi Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü olan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan’ı ziyaret ederek, sürdürdükleri hayırlı çalışmalarda başarılar diledi ve Adıyaman Belediyesi olarak tüm iyilik hareketlerine her daim destek vermeye hazır olduklarını belirtti.