BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 10-03-2022 23:20   Güncelleme : 10-03-2022 23:20

Başkan Güler'den Şoför Esnafına Müjde

Başkan Güler'den Şoför Esnafına Müjde

BAŞKAN GÜLER’DEN ŞOFÖR ESNAFINA MÜJDE

 

BAŞKAN GÜLER: “ŞOFÖR ESNAFIMIZI MAĞDUR ETMEDİK. 600 TL OLAN ARAÇ BAŞI DESTEĞİNİ YÜZDE 150 ARTIRARAK 1500 TL’YE ÇIKARDIK”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’den şoför esnafını sevindirecek bir müjde geldi. Başkan Güler, “Özel Halk Otobüsleri sahiplerine ‘Elektronik Ücret Toplama Sistemi’ (EÜTS) kapsamında ücretsiz binişler için araç başına verilen 600 TL’lik desteği yüzde 150 arttırdıklarını belirterek 1.500 TL’ye çıkardıklarını söyledi.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, her daim esnafının yanında olduğunu gösteren bir müjde verdi. Bu kapsamda “Özel Halk Otobüsleri sahiplerine ‘Elektronik Ücret Toplama Sistemi’ (EÜTS) kapsamında ücretsiz binişler için araç başına verilen 600 TL’lik desteği yüzde 150 arttırdıklarını belirten Başkan Güler bu rakamın 1.500 TL’ye çıkarıldığını belirtti.

 

“ESNAFIMIZI MAĞDUR ETMEDİK”

 

Esnafları maliyet artışları karşısında mağdur etmediklerini dile getiren Başkan Güler, “Birkaç gündür şoför esnafımızla konuşuyoruz. 218 adet özel halk otobüsü esnafımızla görüştük. Onların hoşuna giden bir karar aldık. Esnafımıza 1.500 TL destek vereceğiz. Günde 6 bin 500 ayda ise 195 bin kişi kullanıyor. Dolayısıyla şehitlerimizi, gazilerimiz, engellilerimiz ve emeklilerimiz bu çalışmadan yararlanacak. Şoför esnafımız mağdur etmedik. Kendileri de çok mutlu oldular. Bundan sonra Belediye olarak araç başına 1.500 TL’ye kadar destek vermiş olacağız. Biz büyük bir aileyiz. Hiçbir ayrım yapmadan gönül belediyeciliği ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu Büyükşehir Belediyesi