BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 09-07-2022 23:08   Güncelleme : 09-07-2022 23:08

Başkan Asya'dan Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Asya'dan Kurban Bayramı Mesajı

BAŞKAN ASYA’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

        Belediye Başkanı Feyat Asya, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam âleminin bayramını kutladı. Bayramlarda kardeşliğin ve millet olma şuurunun pekiştiğine değinen Başkan Asya, mesajında bayramın birlik ve beraberlik içinde geçmesini diledi.

        Kurban Bayramı’nda paylaşma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin yaşandığını belirten Başkan Feyat Asya, “Koronavirüs salgınından dolayı son iki yıldır uzak kaldığımız bayram heyecanını bu yıl yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Dini ve milli duygularımızın zirveye çıktığı bu günlerde; sıkıntı ve kaygılarımızdan uzaklaşarak, sevginin, rahmetin, bolluk ve bereketin hâkim olduğu bir havayı hep birlikte teneffüs etmeyi ümit ediyorum” diye konuştu.

        Başkan Asya mesajını şu şekilde sürdürdü: “Bayramlar insanlar arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olan günlerdir. Manevi duyguların zirveye çıktığı bu günlerde fakiri, kimsesizi, yetimi, öksüzü, yaşlıyı her zaman bağrına basmış bir toplumun fertleri olarak, yardımsever halkımızın, kimsesiz, yardıma muhtaç çocuklar ile ilgiye muhtaç yaşlılarımızdan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceğine inanıyorum. Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde değerlendirerek, bu günlerin bize getirdiği huzur ortamının değerini iyi bilerek, kötülüklerden uzaklaşarak, iyiliği ve doğruluğu bir yaşam ilkesi olarak benimseyerek yaşamalıyız. Bayramın birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılması ve ülkemize huzur getirmesi dileğiyle tüm hemşerilerimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”