BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 16-02-2022 19:04   Güncelleme : 16-02-2022 19:04

Amasya Belediyesi Ekipleri Budama Çalışmalarını Sürdürüyor

Amasya Belediyesi Ekipleri Budama Çalışmalarını Sürdürüyor

Amasya Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, kardan zarar gören ağaçları budama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

Geçtiğimiz ay Amasya’yı etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle ağaçların üzerinde biriken karlar dalların kırılmasına neden oldu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ağaçları temizlemek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler, hasar görmüş, yaralanmış, insanlar için tehlike arz eden ağaçlarda budama çalışmalarını sürdürüyor. İl genelinde sürdürülen çalışmalarda ana arterler, okul bahçeleri, cadde ve sokaklara öncelik veriliyor.

Kar nedeniyle hasar gören ağaçlarda budama çalışmalarını ivedilikle sürdürdüklerini söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;

“Ekiplerimiz bir yandan da kar küreme çalışmalarını devam ettirirken bir yandan da kardan eğilen ağaçların budama çalışmalarını sürdürüyor. Kırılan ve eğilen dalların etrafa zarar vermemesi için zorunlu yapılan çalışmalar gerekli görülen yaya yolları ile park ve bahçelerimizde devam edecek. Bu çalışmalar hem ağaçlarımızın sağlıklı şekilde yaşamlarını devam ettirmeleri, hem de toplum sağlığının korunması için önem teşkil ediyor” dedi.