BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 15-07-2021 10:40   Güncelleme : 15-07-2021 10:40

Altındağ'da anlamlı etkinlik

Altındağ'da anlamlı etkinlik

Ankara Altındağlı kadınlar ve gençler seferber oldu, birbirinden anlamlı etkinliklere imza attı. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı da, Altındağlı kadınlar ve gençlerin anma programlarına katıldı. Başkan Balcı “15 Temmuz’u unutmadık. Asla unutmayacağız, unutturmayacağız...” dedi.

GENÇLERDEN DUYGU DOLU ANMA

Güneşevler Osman Yüksel Serdengeçti Gençlik Merkezi üyeleri, anlamlı ve duygu dolu bir anma programı gerçekleştirdi. Gençler, hazırladıkları programla şehitleri rahmetle andı, gazileri yad etti. Gençlerin anma programına, Başkan Balcı da katıldı. 15 Temmuz'da karanlık geceyi aydınlık bir sabaha kavuşturan kahramanları rahmet ve minnetle andıklarını belirten Başkan Asım Balcı, "Aziz şehitlerimiz için Altındağımızın birçok noktasında anma etkinlikleri düzenlendi. Bir etkinlik de gençlerimiz hazırlamış. Her birine tek tek teşekkür ediyor, ayrıca tebrik ediyorum. Ne kadar vatansever gençler olduklarını gözler önüne serdiler. Böyle duyarlı evlatlarımız sayesinde, 15 Temmuz’u unutturmayacak, nesilden nesile aktaracağız. Millet olarak daima ayakta ve sağlam duracağız” ifadelerini kullandı.

KADINLARDAN KURAN TİLAVETİ

Altındağlı kadınlar ise 15 Temmuz şehitlerini dualarla andı. Gülpınar Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyeleri, şehitlerin aziz hatıraları için Kuran tilaveti gerçekleştirip, helva dağıttı. Mevlana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyeleri ise 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan bir video gösterimi gerçekleştirdi.