BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 04-12-2021 10:29   Güncelleme : 04-12-2021 10:29

Aksaray'ın mahalleye yatırımları

Aksaray'ın mahalleye yatırımları

Paşacık Mahallesini baştan aşağı yenileyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, zengin içeriği ile hayata geçirdiği Paşacık Gülümse Parkının açılışını gerçekleştiriyor.

Aksaray Belediyesi tarafından Paşacık Mahallesinde yapımı tamamlanan yeni oyun parkı 4 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’da hizmete açılıyor.

Çocukların ve gençlerin zihinsel, bilişsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak ailelere rahat bir nefes aldıracak olan yeni oyun parkı zengin içeriği ile dikkat çekiyor. Kurulum aşamasının tamamlandığı parkta birbirinden eğlenceli ve geliştirici birçok oyun grubu, survivor parkurları, spor alanı, basketbol, futbol ve voleybol sahaları, yürüyüş yolları ve kamelyalar yer alıyor.

Paşacık Mahallesinde bulunan 6 Bin 219 Metrekarelik alanda hayata geçirilen parkta Aksaray’daki parklarda daha önce olmayan survivor parkuru, elma kurdu oyun seti, zıp zıp trambolin gibi geliştirici alanlar bulunuyor. Ayrıca 500 metre uzunluğundaki yürüyüş yolları boyunca dikilen çınar ağaçları ile vatandaşlara serin ve ferah bir ortam sunuluyor. 

Paşacık Gülümse Parkının açılışına tüm vatandaşları davet eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Çocuklarımızı ve gençlerimizi alışılagelmiş oyun gruplarının dışında zihinsel, fiziksel ve bilişsel gelişimlerine daha güzel güzel katkı sağlayacak daha eğitici ve geliştirici oyun gruplarını Paşacık Gülümse Parkımızın içerisine yerleştirdik. Parkımız Aksaray’da mevcut parklarda daha önce olmayan birçok farklı donanımlara sahip. Şehrimizde hayata geçirdiğimiz bütün yeni parklarımızda ve yenilediğimiz parklarımızda köklü bir değişiklik yapıyoruz. Modern oyun grupları ve spor aletleri ile parklarımızı daha kullanışlı hale getiriyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızdın bizden talebi olan parkların güvenli hale gelmesi için aydınlatma çalışmalarını da ihmal etmiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı Paşacık Gülümse Parkın açılışına davet ediyorum.’’