BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 20-09-2021 13:19   Güncelleme : 20-09-2021 13:19

Aksaray'dan şehre yakışır bulvar

Aksaray'dan şehre yakışır bulvar

Aksaray Belediyesinin şehre yeni kazandıracağı 50 metrelik bulvarda alt yapı, yol açma ve zemin hazırlama çalışmalarına devam ediliyor.

Şehre kalıcı eserler kazandıran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin hızla büyümesine paralel olarak yeni yol ağları kazandırmaya devam ediyor.

Başkan Dinçer’in girişimleri ile şehre kazandırılmak üzere çalışmalarına başlanılan 50 metrelik yeni bulvar, Sağlık Beldesi yolu güzergâhı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Hacılar Harmanı Mahallesine bağlantısı sağlanan 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde olacak.

Geçtiğimiz sezonda yol açma ve zemin hazırlama çalışmaları yapan Belediye ekipleri su, kanalizasyon, Telekom gibi alt yapı eksiklikleri üzerinde de çalışmalar yürüttü.  Alt yapı eksikliklerinin tamamlanmasının ardından sıcak asfalt serimi yapılarak hizmete açılacak olan yeni bulvar Aksaray’ın büyümesine katkı sağlayacak.

50 metre genişliğindeki yeni bulvar yolunun şehir için önemli bir alternatif güzergâh oluşturacağını da vurgulayan Başkan Dinçer, dolgu ve yol açma çalışmalarının tamamlandığını ve alt yapı çalışmalarının yapıldığını bildirdi.  Başkan Dinçer yeni bulvar yolu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bu bulvar, Hürriyet ve İstiklal Mahallesinden başlayarak Yavuz Sultan Selim, Mehmet Akif Ersoy, Selçuklu Mahallelerini Hacılar Harmanı Mahallesine bağlıyor. Bu güzergâhtaki bulvar yolumuz Hacı Harmanı Mahallesinde bulunan toptancılar sitesi alt geçidine bağlanacak. Bizler, Aksaray’ımız için en iyisini yapmak için gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. Şehrimizin hangi noktasında olursa olsun alt yapı, üst yapı dahil her türlü hizmetlerimiz belirlediğimiz koordinasyon çerçevesinde yürütülüyor. Bununla beraber şehrimizin birçok noktasında yol yapımı, asfalt çalışmamız ve yeni yol açma işlemimiz devam ediyor. Ulaşımın daha kolay ve hızlı sağlanmasının yanında kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Çünkü yol medeniyettir. Bizim sahada gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarımız halkamız içindir” ifadelerini kullandı.