BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 14-10-2021 16:22   Güncelleme : 14-10-2021 16:22

Aksaray'da peyzaj çalışmaları

Aksaray'da peyzaj çalışmaları

Aksaray’ın girişlerinde ve çıkışlarında vatandaşların göz zevkine hitap edecek güzellikler oluşturmak amacı ile birçok çalışma yapan Aksaray Belediyesi ekipleri şehir giriş çıkışlarında peyzaj çalışmalarına devam ediyor.

Aksaray Belediyesi ekipleri, Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatıyla kentin giriş ve çıkışlarında bulunan yol üzerindeki refüjlerde ağaçlandırma çalışmaları ve dekoratif ışıklandırma çalışmaları gerçekleştirmişti. Ankara yolu- Adana yolu- Konya yolu olarak adlandırılan Aksaray’ın komşu illerine açılan kapısı noktasındaki yollarda geçtiğimiz günlerde çalışmalar tamamlandı.

Şehrin tüm giriş çıkışlarını göz kamaştırıcı bir görünüme kavuşturmayı planlayan Aksaray Belediyesi, Nevşehir yolunda bulunan orta refüjde dekoratif Aksaray yazısı ve yetişmiş ağaçları topraklar buluşturdu. Caddede bulunan orta refüje daha fazla canlılık kazandırmayı planlayan Belediye ekipleri rulo çim ekimine başladı.

Şehir giriş çıkışlarında yapılan estetik çalışmalar ve peyzaj çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Şehir girişleri şehrin vitrinleri gibidir. Göreve geldiğimiz günden bugüne şehrimize estetik bir görünüm kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Şehrimiz coğrafi olarak bütün bölgeleri birbirine bağlayan kavşak noktasında bulunuyor. Bu sebeple şehirler arası seyahat eden yolcular şehrimizin bu giriş çıkış noktalarını kullanıyorlar. Bizlerde Belediye olarak şehrimizin giriş çıkışlarına estetik bir görünüm kazandırmak için dekoratif süslemeler ve peyzaj çalışmaları gerçekleştiriyoruz. “ Dedi.