BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 25-01-2022 14:41   Güncelleme : 25-01-2022 14:41

Aksaray'da Karla Mücadele Saatlerdir Kesintisiz Devam Ediyor

Aksaray'da Karla Mücadele Saatlerdir Kesintisiz Devam Ediyor

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, son yılların en soğuk ve en karlı kış mevsiminin yaşandığı Aksaray’da, karla mücadele çalışmalarının 60 saattir kesintisiz devam ettiğini söyledi. Gece termometrelerin -17’yi gösterdiği saatlerde şehrin birçok noktasında devam eden kar küreme ve tuzlama çalışmalarını bizzat yerinde inceleyen Başkan Dinçer, çalışmaların kontrollü şekilde sürdüğünü ifade etti.

 

Aksaray Belediyesi, kar yağışıyla beraber şehir genelinde etkin bir mücadele başlatarak hayatı olumsuz etkiyen tüm engelleri ortadan kaldırmaya çalışıyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, karla mücadeleyi kriz merkezinden yönetirken sahada yürütülen çalışmaları da yerinde inceliyor.

 

Aksaray Belediyesi’nin tüm hatlarıyla sahada bulunduğunu söyleyen Başkan Dinçer, 350 personel ile birlikte 11 kamyonet, 16 kepçe ve 6 greyderin 60 saattir sahada kesintisiz çalıştığını ve belediyeye ait diğer araçların karla mücadeleye destek verdiğini açıkladı.

 

“Çalışmaları Takip Ediyorum”

“Şehir merkezimizde güvenli ulaşımı sağlamak için ekiplerimiz ile sürekli sahadayız” diyen Başkan Dinçer, “Şehir merkezindeki ana cadde ve sokakları sürekli açık tutuyoruz. Kar yağışı sebebiyle Belediyemize yoğun talep geliyor. Mümkün olduğunca tüm talepleri yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bunun yanında ara sokakların temizlenmesi ile ilgili talepler de geliyor. Hepsini takip ediyorum. Ara sokak temizliğine de başladık. Bu çalışmalarımızla trafik akışı normal seyrine dönecek. Dondurucu soğuğa rağmen gece gündüz demeden yoğun şekilde çalışıyoruz. İşyerlerinin önlerini temizleyen esnaflarımıza ve karla mücadelede bizlere her konuda destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Aksaray Belediyesi’nin gerekli tüm tedbirleri aldığını söyleyen Başkan Dinçer, gece geç saatlerde devam eden çalışmaları bizzat yerinde inceledi. Gece -17 derece soğuğa rağmen ekiplerin sahada olduğuna dikkat çeken Başkan Dinçer “Bu özverili çalışmalarından dolayı sahada görevli tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.