BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 30-11-2021 16:00   Güncelleme : 30-11-2021 16:00

Aksaray'da aktivite merkezi açılışa hazır

Aksaray'da aktivite merkezi açılışa hazır

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Aksaray’a kazandırdığı projelerden Kadın Aktivite Merkezi açılışa hazır.

Hasas, Nakkaş, Küçük Bölcek ve çevre mahallelerde oturan hanımların kaliteli ve verimli zaman geçirebilecekleri Kadın Aktivite Merkezinde inşaat çalışmaları tamamlandı.

Aksaray Belediyesi daha önce Fatih Mahallesinde Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezinde, Hamidiye-Alaca Mahallesinde Kırımlı Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezinde, TOKİ Cumhuriyet Mahallesinde Necmiye Hatun Kadın Aktivite merkezinde, Aratol'da ve merkezde bulunan Akmek hizmet binalarında kadınların kendilerini geliştirebilmeleri etkinlikler ve kurslar düzenliyordu. Kadın Aktivite Merkezlerinde yapılan bu uygulamalara hanımlar yoğun ilgi gösterdi.

Kadınların bu ilgisine kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehir genelinde Kadın Aktivite Merkezlerinin sayısının artırılması için yeni bir merkezin yapılması için çalışma başlattı. Pandemi süreci içerisinde sürdürülen Kadın Aktivite Merkezinde inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde ilerledi.

Gelinen süre içerisinde betonarmeleri, dış cephe duvarları ve çatısı hızlı bir şekilde tamamlanarak bina içerisindeki kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odası, fitnes salonu, spor salonu, kütüphane, derslikler, mesleki kurslar, kabul ve dinlenme salonu gibi kısımları yapıldı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Kadın Aktivite Merkezinde inşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde yürütüldüğünü belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarında şu ifadeleri kullandı; " Kadın Aktivite Merkezimizi 3 mahallede ikamet edecek hanımların ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte hayata geçirdik. İnşaat çalışmalarını pandemiye rağmen çok hızlı bir şekilde tamamladık. Merkezimizin hizmete açılması ile birlikte sosyal belediyecilik adına güzel bir hizmeti daha kentimize kazandırmış olacağız. Şehrimizin birçok noktasında Belediyemizin projeleri hızlı bir şekilde ilerliyor. Toplumun her kesiminin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yürüttüğümüz projelerimiz şehrimiz için vizyon birer proje oluyor.” ifadelerini kullandı.