BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 28-04-2021 09:58   Güncelleme : 28-04-2021 09:58

Aksaray modern mimari yapısını güçlendiriyor

Aksaray modern mimari yapısını güçlendiriyor

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bedir Muhtar Kabristanlığı yanında yapımına devam edilen Cami ve Külliye projesini yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, projelerini hayata geçirirken Aksaray’ın tarihi geçmişinde iz bırakmış önde gelen isimlerin gelecek nesillere aktarılması için yaptığı çalışmalar tüm kesimlerce biliniyor.  Bu çalışmalar kapsamında da şehrin ismi ile özdeşleşmiş Bedir Muhtar gibi şahsiyetlerin yaşadıkları bölgelere bölge ile özdeşleşmiş eserler kazandırılıyor.

Şehrin manevi değerlerinin ortaya çıkartılacağı bu eserlerden biride Bedir Muhtar Kabristanlığı yanında yapımına devam edilen Cami ve Külliye projesi. Geçtiğimiz yıl yapımına başlanılan projenin inşaat çalışmaları hızla devam etti. İnşaat çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı projede gelinen son aşamayı Belediye Başkanı Evren Dinçer inceledi.

İnşaat çalışmalarını yürüten ekiplerden proje hakkında gelinen son nokta hakkında bilgi alan Başkan Dinçer, Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesinin bu bölgeye vizyon katacağını vurguladı.

Toplam 4 Bin metrekare üzerinde hayata geçirilen projede müştemilat ve kaba inşaat aşamasının geçilerek çatı kaplama aşamasına gelindiğinin bilgisini verdi. Modern mimari yapısı ile yeni bir tarihi yapının şehre kazandırıldığının altını çizdi.