BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 08-12-2021 11:28   Güncelleme : 08-12-2021 11:28

Aksaray Bilim Merkezi'ne rekor ziyaret

Aksaray Bilim Merkezi'ne rekor ziyaret

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından hayata geçirilen Aksaray Bilim Merkezini bir ayda yaklaşık 5 Bin kişi ziyaret etti.

Açılışı yapıldığı günden bugüne kadar geçen sürede birçok organizasyona ev sahipliği yapan Aksaray Bilim Merkezine toplumun her kesimden vatandaş yoğun ilgi gösteriyor.

Gençlerin kendilerini en iyi şekilde geliştirebilmeleri için hizmete sunulan bilim merkezi içerisinde ileri teknolojik donanımlara sahip alanlar yer alıyor. Bilim Merkezi içerisindeki zengin içerikli kütüphane ile gençler aradığı kaynağa kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Ayrıca bilimsel ve teknik konulara ilgisi olan geçler içinde ar-ge amaçlı kullanılabilecek laboratuvarlar bulunuyor.

Alanında uzman eğitimciler Bilim Merkezindeki alanlarda çocukların ve gençlerin ilgisini ve ihtiyacını karşılayacak birçok etkinlik düzenliyor. Düzenlenen etkinliklerle gençlerin zihinsel, bilişsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlanıyor.

Gençlerin kendilerini ilgi alanlarına göre geliştirmelerini sağlayan Aksaray Bilim Merkezi düzenlediği sınavlara hazırlık kursları ile eğitimde fırsat eşitliği sunuyor.

Aksaray Bilim Merkezi’nin açılışı yapıldığı günden bugüne kadar geçen süre içerisinde yoğun ilgi gördüğünü belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bilim Merkezimiz donanımı ve içeriği bakımından Orta Anadolu’nun en kapsamlı merkezlerinden biridir. Gençlerimizin kendini yetiştirebileceği geliştirebileceği zengin içeriklere sahip bir mekân gençlerimiz severek kullanıyor. Kurslar etkinlikler ve toplu organizasyonlar yapılarak her zaman dolu dolu çalışmalar yapılıyor. Tüm gençlerimizi Bilim Merkezimizi kullanmaya buradaki imkanlardan yararlanmaya davet ediyorum.” Dedi.