BELEDİYE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 20-05-2021 14:00   Güncelleme : 20-05-2021 14:00

Afyon'da kuralar çekildi

Afyon'da kuralar çekildi

“Hobi Bahçelerine ilaveler yapacağız” sözünü tutan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bir seçim vaadini daha hayata geçirdi. Afyonkarahisarlı hemşehrilerin büyük bir merakla beklediği Hobi Bahçelerinin kuraları çekildi. Devlet Parkında oluşturulan 229 adet hobi bahçesi için asil ve yedek isimlerin belirlendiği çekiliş, sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı. Kura çekimine pandemi şartları dolayısıyla vatandaşlar katılamazken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Murat Öner, Benol Kaplan ve Park ve Bahçeler Müdürü Barış Dalyer aldı.  

       Noter huzurunda çekilen kuraların ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “çıkmayanlar üzülmesin, arkası gelecek” dedi. 01.01.2026 tarihine kadar geçerli olacak Hobi Bahçelerinin hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kurada ismi çıkan talihlilerin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’de şartnameyi imzalayabileceklerini söyledi.

           Noter huzurunda yapılan kura çekiminin şeffaf olduğuna dikkat çeken Zeybek Başkan, “Noter huzurunda sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınladığımız kura çekimini gerçekleştirdik. Kurana ismi çıkan asil üyelerimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.  Hobi bahçelerimiz, bu gün çekilen 229 adet hobi bahçesi ile sınırlı kalmayacak. Bulduğumuz mekanlara yapmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde üniversitemizle bir protokol imzaladık. Kendilerine tahsis edilen bir kısım araziyi belediyemize tahsis ettiler. En kısa sürede Park ve Bahçeler ekiplerimizle burada da 400’ü aşkın hobi bahçesi oluşturacağız. Daha önce yapılmış kullanımda olan hobi bahçelerini de süresi bittikten sonra yine sosyal medya üzerinden noterimizle birlikte objektif bir şekilde kuralarını çekeceğiz. Bu vesileyle hobi bahçelerinin yapımında emeği geçen Park ve Bahçeler Müdürümüz Barış Dal başta olmak üzere  emeği geçen tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.